Recent Comments

Viimati lisatud

20 lauset, mida öelda lastele, et nad paremini kuulaksid.

1. ra tee seda!" muutub "Mulle meeldiks, kui sa teeksid seda niimoodi..." või siis:" Sa teeksid
mulle suure teene, kui..."

2. "Ära karju, hädalda, jonni, nuta!", "Ära ole tita!" muutuks: " Ma näen, et sa ei tunne ennast hästi, et sa oled ärritunud, vihane, väsinud... Ma olen siin, et sind aidata."

3. "Ma praegu ei saa.", "Mul praegu ei ole aega." muutuks: " Ma sain aru, mida sa mulle öelda tahtsid ja ma mängin sinuga kohe, kui ma olen lõpetanud."

4. "Kiirusta, tee ruttu!" muutuks: " Eelmisel korral panid sa end riidesse 47 sekundiga, sa üllatasid mind. Suudad sa oma rekordit purustada? "

5. "Sa oled nii jonnakas." muutuks: " Sa oleksid mulle suureks abiks, kui..."

6. "Sa ei kuula mitte kunagi!" muutuks: " Kas sulle meeldiks teha nii või nii? "

7. "Täiesti loomulik, et su hinded on nii halvad, sa ei õpi ju üldse!" muutuks: " Ma näen, et selles aines oled sa edusamme teinud! Su pingutused on vilja kandnud. Teistes ainetes võid sa samuti saada häid hindeid, see on vaid aja küsimus. Kuidas ma sind aidata saan? "

8. "Lõpetage see kaklemine/ tülitsemine! " muutuks: " Ma loodan teie peale, et te leiate lahenduse, mis mõlemale sobib." või: " Pakkuge mõlemad kaks lahendust ja valige see, mida te mõlemad rohkem eelistate."

9. "Ära karda" või "Mis sa kardad, sa pole ju tita, " muutuks: " Tule räägime natuke ja vaatame miks sa kardad. "

10. "Jaga oma mänguasju, " muutuks: " Ma näen, et sul on raske teistele laenata oma mänguasju. See on täiesti normaalne ja ma pakun välja, et sa laenad, kui sa oled selleks valmis."

11. "Ära ole armukade oma väikese venna peale" muutuks: " Ma saan aru, et su väikevend sind vahel segada võib ja see on normaalne, kui see sind ärritab. Sa ei pea teda armastama aga ma olen kindel, et ta on uhke, et tal on selline suur vend nagu sina, kes tema üle valvab. " või: " Meeldiks sulle, et me veedaksime kahekesi rohkem aega sinuga koos? Tahaksid, et me mängime koos? "

12. "Kuidas sa nii kohmakas olla võid? " muutuks: " Sa ajasid veeklaasi ümber. Mida sul vaja on, et vesi ära pühkida? "

13. "See on tühine asi." muutuks: " Ma näen, et see heidutas sind ja et see teeb sulle muret. Kui suur su mure on? " või siis: " Näita, kus sul valutab. Kui palju sa said haiget? Ja siis ma näitan, mida me teha saame, et su haigetsaanud kohta ravida.

14. "Kes seda tegi? " muutuks: " Kuidas seda ära parandada? "

15. "Miks sa alati kõike valesti teed? " muutuks: " Seekord tegid sa vea. Kas sa said valesti aru? Tahad sa, et ma sulle kordan reeglit? "

16. "Sa oled loll!" muutuks: " Praegu sa kukkusid läbi. On sul ideid, kuidas teinekord paremini teha või usud sa, et sa pead sellejaoks liiga palju pingutama? Mida sul vaja oleks, et teinekord paremini teha? "

17. "Korista oma tuba ära? " muutuks: " Mulle meeldiks, kui sa oma toa ära koristaksid." või siis: " Kas sa tahaksid alustada kirjutuslaua koristamisest või riidekapi? "

18. "Sind ei huvita mitte miski? " muutuks: " Mulle meeldib vaadata, kuidas sa õpid. " või: " Mulle meeldib see värvidemäng või selle pilve kuju. Mida sina sellest arvad? "

19. "Pane telekas kinni!" muutuks: " See saade, mida sa vaatad, tundub huvitav. Kas sa ei saa seda salvestada, et me võiksime seda hiljem koos vaadata? " või siis: " Ma olen nõus, et sa vaatad telekat 25 minutit ja seejärel ma istume lauda. Ma tuletan sulle meelde viis minutit enne selle aja lõppu. Kui sa ei eelista selle asemel lugeda mõnda koomiksid."

20. "Lõpeta valetamine! " muutuks: " Me võime valetada, et end kaitsta või kaitsta inimesi, keda me armastame. Mõlemal juhul võidame me ajas otsides pigem koos lahendusi, selle asemel, et varjata küsimusi. "


Kokkuvõttes:

 Ärge pilgake, ärge ähvardage, ärge võrrelge!

Kui te olete ärritunud, hingake rahulikult, et end rahulikuks sundida. See on tehnika, mida te võite õpetada ka lastele.

Õppige olema praeguses hetkes ja olge selles hetkes kogu heatahtlikkusega.

Laskuge lapse tasemele ja tema uudishimu äratamiseks võtke tooni maha.

Ärge märkige last etikettidega, jätke oma sõnavarast väljendid, nagu "Sa oled rumal, loll, tark, kohmakas!"

Andke lapsele võimalus teha valikuid, väärtustage teda.

Andke talle kohustusi, see paneb teda ennast kasulikuna tundma. Julgustage tema pingutusi.Allikas:  http://papapositive.fr/

Kommentaare ei ole