Recent Comments

Viimati lisatud

Suur Hiina horoskoop - Kukk

Kukk     
Peamised trumbid: Ausus ja siirus.
Suur puudus: Kiidukukk, uhkustaja, kalduvus agressiivsusele.
Meeldib: Luksus, heaolu, hiilgus, kõik, mis särab.
Ei meeldi:  End rivaali poolt välja lasta tõrjuda. Et teised tunnevad ja teavad tema nõrku külgi.
Armastuses: Eelistab rohkem olla armastatud, kui armastada. Kergemeelne, aga seda enese rahustamiseks. Ei ole väga enesekindel.
Tema soov: Äratada imetlust, soovib toetust, otsib kiitust.
Rahaline külg: Ei oska elada ilma raha raiskamata.

Vietnamlased kutsuvad kukke rohkem kanapojaks aga see on nimetus, mis meie uhkele kukekesele vähem meeldib, sellepärast, jääme hiina traditsiooni juurde ja kutsume teda edasi kukeks - Kukele meeldib, kui teda meelitatakse! Kukk on otsekohene ja võib vahel sellepärast tunduda julma ja agressiivsena. See kõik võiks halvasti lõppeda, kui tema ohvrid ei paneks tema sellist hoiakut siiruse ja ekstravagantsuse arvele.
Tema ohvrid aga eksivad. Kukk on muidugi kuldselt otsekohene. Ta ütleb seda, mida ta mõtleb, nagu ta seda mõtleb ja ilma keerutamata otse ja ühekorraga.  Aga see siirus on pigem egoismi kalduvusega - huvitumata absoluutselt teiste tunnetest, leiab ta, et ta ei pea teisi inimesi säästma. See selgitab ka , miks Kukk ei saa teha karjääri diplomaadina.

Mis puutub tema ekstravagantsusesse, siis on see ainult näiline külg. Loomulikult meeldib talle silma paista ja tal on harjumus kanda kirevaid ja väljapaistvaid riideid, aga tegelikult oma sügavamas sisimas on ta täiesti ja absoluutne konservatiiv, isegi oma poliitilistes arvamustes ning omaenda kuludega.

Kukk on kindel, et tal on alati õigus ja et ta teab, mida ta teeb. Ta ei usalda mitte kedagi ja hoiab kõiki saladusi endas alles. Ent ta armastab jagada heldelt nõuandeid teistele.

Kukk olevat uljaspea ja seiklusteotsija, ent ärge uskuge seda. Tegelikult on ta täis topitud igasuguseid absurdseid ja ebareaalseid projekte. Ta armastab unistada, mediteerida, kujutada endale ette, et ta on suur kangelane - ent tegelikult unistab, mediteerib ja kujutab ta seda kõike endale, istudes mugavalt tugitoolis soojad sussid jalas. Ta on lühinägeliku vaimuga filosoof, kes ei armasta improviseerida.

Kukk ei ole tagasihoidlik, vastupidi, ta on julge (see seletab nii mõndagi tema juures) ja isegi väga julge vajadusel. Julge lausa sellisel määral, et riskeerida oma eluga, hoides samal ajal naeratust huulil. Sellepärast ei saa temast head sõdurit.

Inimesed arvavad tavaliselt, et Kukel on huvitav isiksus. Aga tegelikult kukk on kiidukukk, ta ütleb alati rohkem, kui teeb. Kukele meeldib särada ja sellepärast on ta palju meeldivam seltskonnas, kui omavahel olles.

Nagu ta armastab palju mõtiskleda, võib arvata, et ta on laisk. Aga tegelikult töötab ta palju, kogu hingega ja on üldjuhul suur töömees. Ta tahab alati teha rohkem, kui ta peab ja võtab enda peale üle jõu käivaid kohustusi. Kui ta neid lõpule viia ei saa, hoolimata oma suurtest jõupingutustest, on ta löödud ja masenduses.

Ja tal on õigus olla aktiivne. Raha ei kuku talle ilma raskusteta sülle. Ta peab töötama, et elada ja kui maapind on viljakas, võib ta isegi rikkaks saada. Sellegipoolest on ka võimalik, et ta ka viljatu maapinna pealt oskab kasu lõigata. Vietnamlased väidavad, et tänu noka ja küüntega maapinnas tuhnimisele leiab kukk vihmaussi ka kõrbest. See selgitab sümboolselt tema pidevat ringijooksmist, mis teda iseloomustab.  Ent, kui kukk laseks end lõdvaks ja hakkaks unistama või laisklema, nagu talle tegelikult seda meeldib teha, saaks temast kodutu filosoof, sest peale kõige on see ju teine moodus, kuidas silma paista.

Kukel on annet põllutööle ja ametitele, kus on vaja  teistega suhelda.

Igaljuhul, nii nagu kukk on väga helde, raiskab ta aja jooksul ära kõik selle, mida ta teeninud on ja võib kogeda suuri rahaprobleeme. Oma suurte unistustega võib ta ka läbi eldada läbikukkumisi, pankrotte, katastroofe... Kukk ei oska raha kõrvale panna.


Armastuses: Ta peab vaeva nägema, et võita ja hoida oma armastatu südant. Ta petab teda tihti, sest see reaalsus, mida ta temaga jagada tahtis, pole kunagi tema unistuste kõrgusel. Kummalisel moel jääb ta alati siiraks.

Kukest mees armastab naiste seltskonda, kus ta saab särada ja hiilata, olla armastusväärne ja flirtida. Vaevalt läheb see sealt kaugemale. Teda ei huvita sõpradega väljas käimised, meeste seltskonnas tunneb ta igavust.

Kukest naine armastab naiste seltskonda ja eelistab ameteid, kus ta saab teistega kontaktis olla.


Eluetapid: Kukel on tõusud ja mõõnad kolmeks eluetapiks ära jaotatud, nii rahalises küljes, kui ka tundeelus. Ta tõuseb vaesusest rikkusesse, ideaalsest armastusest kõige keerukamatesse suheteprobleemidesse. Vanadusaeg on õnnelik.

On vanasõna, mis ütleb, et kaks kukke ühes majas muudavad elu võimatuks. Tõde või vale?
1 kommentaar:

  1. Kaks tulekukke on ühe katuse all elanud juba 41 aastat. Elus on meeldivalt palju nokkimist ja kiremist ning elektrit olnud, aga täiesti võimalik on kukkede kooselu. See on järgi proovitud ja soovitame seda julgelt ka teistele kukkedele. :D Tähtis on armastus ja teineteise austus!

    VastaKustuta