Recent Comments

Viimati lisatud

Kuidas olla hea isa

Mitte keegi pole ütelnud, et kerge on olla hea isa. Teie lastearv ja vanus ei ole olulised selleks. Et olla hea isa, peate te olema olemas, oskama distsipliini alal hoida, näidata eeskuju samal ajal mõistes oma last, ilma teda ära hellitamata.Olla olemas.

1. Leidke oma lapse jaoks aega. Teie laste jaoks ei ole oluline see, et te olete just saanud kõrgema ametikoha millega koosneb suurem vastutus ja rohkem kohustusi või et te olete ostnud tänava kõige kallima maja. See, mis teie laste jaoks loeb, on teadmine, et te olete õhtusöögi ajaks kodus, et te viite te jalgpalli võistlust vaatama pühapäeval ja et te tahate vahel koos nendega filmi vaadata. Et olla hea isa, te peate leidma aega iga päev või vähemalt igal nädalalal oma laste jaoks, isegi kui te olete tööga üle koormatud.

- Märkige see aeg märkmikusse või kalendrisse. Võib-olla võite te  veeta teisipäeva, neljapäeva ja pühapäeva õhtu koos lastega? Ja pidage oma lubadustest kinni, ärge tühistage neid õhtuid teiste kohustuste  pärast.

- Kui teil on rohkem lapsi, kui üks, peate te leidma aega iga lapse jaoks eraldi, et teie personaalne suhe iga lapsega saaks üles ehitatud

- Kui te olete tõesti väga väsinud ja ei suuda tõusta, et minna mängima korvpalli oma pojaga, tehke midagi muud koos, näiteks vaadake koos mõnda filmi. Oluline on olla olemas.

2. Olge kohal olulistel sündmustel ja hetkedel oma lapse elus.

Kui veeta iga nädal aega oma lapsega on hea moodus, kuidas teie vahelist sidet tugevdada, peaksite te katsuma olla kohal ka nende elu tähtsamatel sündmustel. Sättige oma töö nii, et  see võimaldaks teil saata laps kooli tema esimesel koolipäeval, tema etenduste päeval või tunnistuse üleandmisel.

- Teie lastele jäävad need sündmused meelde kogu eluks, teie kohaolek on nende jaoks väga oluline.

- Võib juhtuda, et te olete väga hõivatud sellel perioodil aga kui te ei suuda end vabastada, kahetsete te hiljem seda võib-olla.

3. Õpetage neid.

Õpetage oma last kasutama tualettruumi, pesema hambaid korralikult, rattaga sõitma ja autot juhtima, kui nad selleks piisavalt vanad on. Teie lastel on vaja teid, et õppida eluks vajalikku, alustades pisiasjadest.

- Jagage neid õppetunde oma naisega. Te peate mõlemad õpetama oma lastele neid asju, mis on vajalikud selleks, et kasvada.

- Aidake oma lapsi mõistma oma vigu. Kui teie lapsed on rumalusega hakkama saanud, aidake neil mõista eksimust ja õpetage neid, kuidas seda edaspidi vältida, selle asemel, et piirduda karistamisega ja siis hakata tegelema teise asjaga.

4. Rääkige selgelt ja mõistvalt.

Teie kohaloleks tema elu tähtsatel hetkedel on väga oluline ja samuti on tähtis, et te oleksite võimeline suhtlema oma lastega, kui te nendega koos olete. Te ei pea tegema midagi erakordset selle jaoks, et teie lapsed teid hindaksid, te peate lihtsalt suutma neid mõista, mõistma nende tundeid, muresid ja raskusi.

- Olge kursis sellega, kuidas teie lapsel läheb ja küsige temalt iga päev, kuidas tal läinud on. Et teada nende probleeme, nädala programmi ja seda, mida nad mõtlevad.

- Ärge küsige neilt pealiskaudselt: " Ja kuidas su päev läks?" ilma tõeliselt vastuseid kuulmata.

- Kui teil on teismelised või õppimisega liigselt hõivatud lapsed, ei ole neil võib-olla tahtmist teile kirjeldada oma päeva viimsete detailideni. Hoolitsege selle ees, et nad teaksid, et nende elu teid huvitab.

5. Organiseerige ühiseid väljaskäimisi.

Et olla hea isa, peate te leidma aega, et lastega koos midagi teha, koos või ilma laste emaga. Viige oma poeg kord aastas kalale või oma tütar randa või minge koos telkima, lapsed ei unusta seda iialgi. Mida te ka ei tee, tehke nii, et need koosolemised oleksid erilised, et lapsed neid mäletaksid ja mida te võiksite taas tulevikus korrata ja et neist saaks traditsioon.

- Kui laste ema on nendel väljaskäimistel teiega koos, katsuge leida aega, et veeta iga lapsega omavahel aega.

- Kui te organiseerite selliseid üritusi mitu kuud ette, ootavad lapsed seda põnevusega.

6. Võtke iseendale aega. Kui on tähtis olla olemas laste jaos, peate te ka leidma aega iseendale, kui te seda võite, on see siis tegeleda pühapäeva pärastlõunal sellega, mida te armastate, minna hommikuti jooksma või lugeda raamatut õhtul. Oluline on huvituda lastest aga samal ajal iseennast mitte unustades.

- Kui te ei võta iseendale aega, ei saa te puhata, end uuesti täis laadida ja võimaldada anda lastele tähelepanu ja aega, mida nad väärivad.

- Teil võiks olla üks ruum ainult teie jaoks või tugitool, kus lapsed teavad, et ei tohi teid segada. Aidake neil harjuda ideega, et igal inimesel on vaja leida aega iseendaga tegelemiseks ja selgitage neile, et te soovite praegu endale aega võtta.

Olge range aga mitte liiga palju.

1. Kiitke oma last. Et last distsiplineerida ei ole vaja teda ainult karistada, kui ta on rumalusega hakkama saanud. Tuleb osata ka teda kiita, kui ta on midagi hästi teinud, et teda julgustada hästi käituma. On teie laps saanud hea hinde, aidanud oma väikest venda midagi teha, peate te talle ütlema, et olete uhke tema üle. Hea oleks ka seda välja näidata, viige laps välja sööma, tehke midagi huvitavat koos.

- Kui lapsed on veel väikesed, neid kiita näidates välja oma tundeid aitab see anda lapsele tunnistust teie uhkusest.

- Kui lapsele vahete-vahel mõne maiustuse või mänguasja kinkimine võib neid ajendada paremini käituma, need tasud ei peaks olema siiski ainus hea käitumise motivatsioon. Lapsed peaksid käituma korralikult, sest te olete neile õpetanud eristama head halvast.

- Ärge autasustage last asjade eest, mida ta peab tegema, nagu aitamine kodutöödes või oma toa koristamine. Kui te seda teete, jääb teie lastele mulje, et nad teevad teile teene.

2. Karistage last sobival moel. Et olla range aga õiglane, peate te karistama last, kui ta on rumalusega hakkama saanud. See ei tähenda sugugi seda, et te peate kasutama füüsilist või psüühilist vägivalda, see tähendab lihtsalt, et te peate lapsele selgeks tegema, millal ta on valesti käitunud ja näitama talle tema tegude tagajärgi. Niipea, kui teie laps on piisavalt suur, et aru saada, peaks ta olema võimeline mõistma, kui ta on korda saatnud mõne vea.

- Leidke koos oma naisega, milline oleks sobiv karistus, mida rakendada. Teo tagajärjed peaksid olema samad, nii ema, kui isaga. Nii väldite te halva isa reputatsiooni kasutades mõlemad samu vahendeid.

3. Olge selge ja klaar. Olla selge on sama oluline, kui käiku panna karistuste ja tasude süsteem. Kui teie laps käitub halvasti, tagajärjed peaksid olema samad igal korral, olete te siis avalikus kohas või väsinud. Ja kui teie laps teeb midagi hästi, ärge unustage teda kiita, isegi, kui te olete kurnatud ja halvas tujus.

- Kui teie käitumine ei ole selge ja järjekindel, teavad lapsed, et te olete mõjutatav oma tujudest.

4. Ärge karjuge. Isegi, kui laste käitumine ajab teid endast välja, karjumine ei ole lahendus. Kui te peate just karjuma, karjuge siis, kui te olete üksi, duši all või patja. Aga ärge karjuge laste peale, isegi, kui te olete endast väljas. Te võite kergelt tooni tõsta, et anda märki sellest, et nad on eksinud aga kui te hakkate karjuma, hakkavad lapsed teid kartma ja ei taha teiega enam suhelda.

- Isegi, kui see on raske, vältige iga hinna eest seda, et lapsed näeksid, kuidas te enda üle kontrolli kaotate.

5. Ärge olge vägivaldne. Ükskõik, kui vihane te ka ei ole, ärge lööge, ärge tehke haiget ja ärge haarake lapsest vägisi kinni. Te teete neile füüsiliselt ja emotsionaalselt haiget ja nad hakkavad teid iga hinna eest vältima. Kui teie lastel on hirm, et te muutute vägivaldseks, sulguvad nad endasse ja ei taha teiega aega veeta. Et võita laste austust, peate te vältima vägivaldseks muutumist nende ja nende ema kohalolekul.

6. Olge kardetud ja armastatud. On oluline, et lapsed teaksid, et te olete range ja et nad ei või teie ees teha ükskõik mida. Aga on samuti oluline, et nad otsiksid teie armastust ja teie kiindumust ja et nad veedaksid teiega häid hetki. Et olla hea isa, peate te oskama samal ajal olla range ja samal ajal näidata välja oma armastust laste vastu.

- Kui te tahate, et teid kardetaks liiga palju, ei tunne lapsed end teie juuresolekul hästi ja nad ei ava end teile.

- Kui te tahate, et teid armastataks liiga palju, hakkavad lapsed teie jalgade peal käima.

Olge hea eeskuju.

1. Näidake head eeskuju. Et näidata head eeskuju, peate te hakkama kasutama väljendit:" tee seda, mida ma teen ja seda, mida ma ütlen" et teie lapsed teaksid, et te ei ole silmakirjatseja, kui te õpetate neid heal ja halval vahet tegema. Kui te tahate, et teie lapsed käituvad nii, nagu te seda neilt ootate, peavad nad teilt eeskuju võtma. 

- Kui te ei taha, et teie lapsed suitsetavad või joovad liiga palju alkoholi, ei tohi te teha seda laste ees või siis üldsegi mitte.

- Kui te tahate, et teie lapsed näitavad teiste vastu üles austust ja lahkust, siis peavad nad teid nägema teistega suheldes , ka telefonile vastates ja restoranis olles, üles näitamas austust ja lahkust teiste inimeste vastu.

- Kui te tahate, et teie lapsed ei kakle enam, siis ärge tülitsege nende emaga nende ees.

2. Austage nende ema. Et näidata välja head eeskuju, peate te oma laste ema austusega kohtlema. Kui teie laste ema on teie abikaasa, peate te talle välja näitama, et te teda armastate, teda aitama ja veetma temaga koos aega. Kui te olete kuri oma naise vastu, jääb teie lastele mulje, et ka nemad võivad oma ema või teisi inimesi mitte austada, sest nende isa teeb nii.

- Oma laste ema austusega kohtlemine tähendab teiste seas soovi aidata teda kodutöödes ja aidata laste eest hoolitseda.

- Näidake lastele, et te imetlete nende ema, armastage ja väärtustage teda.

- Te ei pea mitte ainult austama oma laste ema aga samuti teda armastama ja töötama selle nimel, et alal hoida armastusväärset suhet. Kui lapsed näevad, et nende ema on õnnelik, on ka nemad õnnelikud.

- Kui te olete lahutatud oma laste emast, ärge rääkige neile halba oma endisest naisest, isegi, kui teie omavaheline läbisaamine ei ole hea. Kui teie lapsed näevad teie omavahelist halba suhet, tekitab see neis stressi ja segadust.

3. Tunnistage oma vigu. Te ei pea olema täiuslik, et olla hea eeskuju. Tegelikult on isegi soovitatav, et te ei oleks täiuslik, teie lapsed näevad seega, et mitte keegi ei ole täiuslik ja et kõik teevad vigu. Kui te olete korda saatnud eksimuse, nagu näiteks minna lapsele kooli järgi või kaotanud mõnel hetkel enesevalitsuse, vabandage ja öelge, et te olete teadlik, et olete eksinud.

- Kui te olete võimeline neelama oma uhkuse laste ees, näevad nemad, et ka nemad võivad edaspidi oma eksimusi üles tunnistada.

- Üles tunnistades oma eksimusi, annate te lapsele palju olulisema õppetunni, kui siis, kui te ei eksi kunagi.

4. Aidake kodutöödel. Kui te soovite, et teie lapsed aitavad teid kodutööde juures, peate te sama tegema ja isegi siis, kui teie töö võtab teilt kogu teie aja. Näidake oma lastele, et te pesete nõusid, et te puhastate laua ära, tõmbate tolmuimejaga ja ka nemad tahavad omakorda aidata. Kui teie lapsed arvavad, et kodutööd ja koristamine on ainult nende ema teha, ei tahagi nad oma panust anda isegi siis, kui nad juba piisavalt suured selle jaoks on.

- Kodutöödel abistades teete te suure teene oma naisele ja näitate lastele, et te teete koos oma naisega koostööd ja nemad peaksid samuti osalema.

5. Võitke oma laste austus. Austust peab ära teenima ja te peate alati tegema kõik endast oleneva, et teie lapsed teid austaksid, kui isa. Kui te olete tihti eemal, kui te karjute nende ema peale või kui te olete tihti halvas tujus, ei austa nad teid lihtsalt sellepärast, et te nende isa olete. Te peate olema isa, keda nad imetlevad, aus ja selge, et teie lapsed teaksid, et te olete hea isa ja et teil on kõik põhjused, et nad teid imetleksid.

- Teie lapsed ei peaks teid ülistama ja mõtlema, et te olete täiuslik. Nad peaksid nägema, et te olete inimene ja te teete pingutusi, et korralikult käituda.

6. Külvake oma lapsed üle armastuse ja kiindumusega. Te usute võib-olla, et hea isa näide tähendab olla kergelt eemalolev ja teha alati seda, mis vaja. Olla hea isa ja eeskuju tähendab olla piisavalt lähedane oma lastele, et neid sülle võtta ja kallistada ning neile öelda, et te neid armastate. Öelge neile seda iga päev, näidake välja oma kiindumust ja öelge, kui palju nad teie jaoks loevad.

- Teie lapsed vajavad teie armastust ja kiindumust, ükskõik, kui vanad nad ka ei ole.

- Kiitke oma lapsi ja öelge neile, et teie elu ei oleks midagi väärt ilma nendeta.


Olge mõistev.


1. Mõistke, et teie lapsed on teist erinevad. Võib-olla lootsite te, et teie lapsed võtavad üle perefirma, lähevad õppima samasse kooli, kus teie õppisite või armastaksid samamoodi jalgpalli, nagu teie. Aga te peate mõistma, et teie lapsed on eraldi isiksused, omaenda vajaduste ja soovidega, mis ei sarnane võib-olla teie soovidele. Te arvate võib-olla, et te olete ainuke, kes tunneb teed nende õnnele aga selleks, et olla hea isa, peate te aru saama, et teie lastel on oma idee selles, kuidas nad peavad oma elu elama.

- Te arvate võib-olla, et te peate oma lastele ütleme, kuidas nad peavad elama aga katsudes neid kontrollida ei tee te muud, kui takistate nende iseseisvaks saamist.

- Mõista nende soove võib võtta aega. Kui te ei mõista kohe, miks teie laps tahab saada kunstnikuks samal ajal, kui teie olete arst, paluge tal teile seda selgitada ja võtke aega, et teda kuulata ja mõista.

- Kui te katsute kontrollida oma lapsi rohkem, kui mõistlik, siis hakkavad nad teile seda ette heitma ja varjama edaspidi oma tegemisi.

- Laske oma lastel vastu võtta omaenda otsuseid ja laske neil olla iseseisvad ja avatud meelega. Võib-olla te soovite, et nad mängiksid korvpalli aga pakkuge neile parem võimalust proovida mitut spordiala, enne kui otsustate koos, millise neist valite.

2. Olge teadlikud aja muutustest. Et olla hea isa, peate te mõistma, et teie lapsed ei kasva samas keskkonnas, kui teie kasvasite. Koos globaliseerumisega, sotsiaalvõrgu ja poliitiliste muutustega tänapäeva ühiskonnas, teie lapsed näevad ja kuulevad tõenäoliselt rohkem, kui teie omal ajal, seega on nad teadlikud probleemidest ja maailma muutustest.

- Sellejaoks, olge teadlikud, et sellised asjad, nagu naba ja muude kehaosade augustamine, vahekord enne abielu ja reisimine mööda maailma on tihti ettetulevad asjad tänapäeval, palju rohkem, kui teie ajal. Mõistke seda, et teie lapsed on oma aja viljad ja et nad tahavad rohkem maailma avastada, kui teie nende vanuses seda teha võisite.

- Te usute võib-olla, et te teate täpselt, kuidas see maailm peab pöörlema aga te peate laskma oma lastel end väljendada ja jagada oma maailmavaateid teiega.

3. Mõistke oma laste vigu. Et olla arusaav isa, peate te õppima mõistma, et nii nagu teie ise, ka teie lapsed ei ole täiuslikud ja teevad kahtlemata vigu. Need vead aitavad lapsi kasvada ja te peate mõistma, et see protsess on vajalik. Oli teie pojal siis kerge autoõnnetus, kukkus ta eksamitel läbi, sest ta ei õppinud piisavalt või käis ta väljas sõpradega, kelle seltskonnas te teda näha ei taha.

- Kui te ei lase oma lapsel aeg-ajalt vigu teha, ei õpi nad midagi. Te tahate neid võib-olla kaitsta aga lastes neil omi vigu teha, võimaldate te neil võtta vastu targemaid otsuseid.

- Te peate otsekohe distsiplineerima lapsi vastavalt teole, kui nad on teinud vigu aga te peate samuti rääkima nendega nende vigadest ja neile selgitama nende vigu, selle asemel, et vihastuda.

4. Mõistke, kui nad on raskustes. Et olla hea isa, peate te oskama mõistma, kui teie lapsed on raskustes ja olema tähelepanelikud nende vajaduste suhtes. Teie väiksel poisil on võib-olla raskusi kohanemisega uues koolis, sest tal pole veel seal sõpru, teie tütar elab üle esimese armastuse purunemise ja on õrn emotsionaalsel tasandil.

- Isegi, kui te ei saa täiesti välja vabandada laste eemalolevat ja hajevil olekut, peaksite te olema teadlik sellest, mis on aset leidmas nende peas, et neid mõista ja nendega rääkida, kui nad läbivad keerulist perioodi.

- Lihtsalt neile öeldes: "Ma tean, et sul on praegu keeruline aeg. Tahad sa sellest rääkida?" aitab teie lapsi mõista, et te nende pärast muretsete.

- Katsuge end panna oma laste kohale. Kui te olete pinges, mõista olukorda, kus teie laps end leiab aitab teil mõista tema käitumist.

5. Ärge oodake midagi ebareaalset oma lastelt. Lapse elu võib olla täis pinget tänu õdedele ja vendadele või teistele lastele koolis või siis hoopis tänu õpetajatele ja treeneritele. Aidake oma lapsi mõista nende soove ja määrake kindlaks nende oskused ja piirid. Aidake neil paika panna reaalsed eesmärgid. Julgustage neid anda endast parim aga vältige ootamist ja lootusi, et nemad viiksid täide teie endi unistused ja õpiksid sama hästi, kui teie seda tegite.

6. Mõistke, et isaks olemine ei lõppe kunagi. Ärge arvake, et niipea, kui teie lapsed saavad täisealiseks ja kui nad on diplomeeritud, saab teie osa läbi. Isegi siis, kui on oluline julgustada oma lapsi saama rahaliselt ja emotsionaalselt iseseisvateks, on samuti oluline neile anda mõista, et te nende pärast muretsete ja olete alati nende jaoks olemas. 

Nõuanded: 

Olge kannatlik kõiges, mida te lastega koos teete.

Kuulake alati oma lapsi.

Rääkige alati oma lastega ja mitte oma lastest.

Näidake eeskuju ja tegutsege vastavalt neile põhimõtetele, mida te katsute lapsele õpetada. Ärge leidke vabandusi oma tegudele, nagu "tehke seda, mida ma ütlen ja mitte seda, mida ma teen."

Lapse distsiplineerimisel on eesmärk talle näidata, et tema käitumine on kohatu ja vastuvõtmatu. Jõu kasutamine on harva (kui mitte kunagi) vajalik, et oma eesmärki täide viia, ükskõik, kui vana laps ka ei ole. Tihti, teiselt poolt, lapse millegist ilma jätmine , mis on talle oluline, on palju tõhusam aja jooksul, samal ajal võimaldab see mitte lapse eneseuhkust haavata ja hoida alal tema austust teie, kui lapsevanema vastu. Õpetada lapsele vahet tegema heal ja halval on pikaajaline protsess. Distsipliini vahendid, mis annavad häid tulemusi lähikeseks ajaks võivad kaasa tuua negatiivseid ja ootamatuid tagajärgi pikemas perspektiivis.Allikas:  http://fr.wikihow.com/%C3%AAtre-un-bon-p%C3%A8re
Kommentaare ei ole