Recent Comments

Viimati lisatud

Viis põhjust, miks avokaado on hea tervisele!

Õunad ei ole ainsad viljad, mis hoiavad eemal arsti ja tervise korras. 

Pärit Kesk- ja Lõuna-Ameerikast võib avokaadot tarbida mitmel erineval moel: toorelt, täidisena, salatis, mahlas ja smuutides...


Avokaado on rikas antioksüdantide, mineraalide (magneesium, fosfor, kaalium) ja vitamiinide B, C, E ja K) poolest. 

1. Maks toodab rohkem glutatiooni.

Süües ühe avokaado päevas hakkab teie maks tootma rohkem glutatiooni. Glutatioon on võimas antioksüdant, mis aitab kehal end puhastuda raskemetallidest, pestisiididest ja lahustitest, et neid eemaldada uriini ja sapi kaudu. Glutatioon võimaldab ka lagundada rasvamolekule.
Teiselt poolt sisaldab avokaado hea annuse magneesiumi, mis soodustab metabolismi protsessi.

2. Monoküllastumata rasvhapete allikas.

Avokaado sisaldab oleiinhapet, mis on küllastumata rasvhape ja mis põleb aeglaselt, see võimaldab toota püsivat energiat, stimuleerides metabolismi. Diabetic Care 2007.a numbris ilmunud artiklis kirjutati, et küllastumata rasvhapete rikas toit võib takistada rasvade kuhjumist kõhu piirkonda. Niisiis, kui te soovite kaalu kaotada, on avokaado hea valik.

Monoküllastumata rasvhapped võivad olla kasulikud diabeetikutele ja neil aidata kaalu langetada, samal ajal, kui polüküllastumata rasvhapped ja süsivesikud võivad viia kaalutõusuni ja liiga suure veresuhkru tasemeni. Vastupidiselt monoküllastumata rasvhapetest, küllastunud rasvhapped ei kasutata energia tootmisel vaid nad ladestatakse organismi.

3. Omega-9 rasvhapete allikas. 

Avokaado on üks parimaid Omega-9 rasvhapete allikaid. Need rasvhapped aitavad langetada halva kolesterooli (LDL) taset ja tõsta hea kolesterooli (HDL) taset. Veelgi enam, Omega-9 rasvhapped on olulised, sest nad võimaldavad antioksüdantide ja vitamiinide paremat imendumist.

4. Tagab täiskõhutunde.

Avokaado aitab teil oma isusid kontrolli all hoida, see aitab teil omakorda kaalu langetada ja stimuleerida metabolismi, tingimusel, et teie toitumine oleks rikast toiduainete poolest, mis soodustavad täiskõhutunnet ja võimaldada kiiret ja tervislikku kaalu langust.

5. Parem insuliinitaseme kontroll. 

Tänu rasvhapetele ennetab see vili kõhuümbruse rasvade kuhjumist ja diabeeti, aidates kontrolli all hoida insuliinitaset. Insuliin on väga võimas hormoon, mis reguleerib veresuhkru taset, kaitstes niimoodi keha mitmete terviseprobleemide eest. Hea veresuhkru tase on väga oluline kriteerium, et olla hea tervise juures.

Teiselt poolt, liigne suhkur ladestatakse maksa ja lihastesse. Ainult, et maksal on piiratud võimed, ta suudab ladestada vaid 100 grammi glükoosi ka liigne glükoos muudetakse rasvaks ja ladestatakse insuliini abil. Kokku kuhjununa võib suhkur viia nõrga suhkrutasemeni, tõtes diabeediriski ja põhjustades vastupandamatu soovi süüa, mis takistab kaalu langust.
Allikas:  http://lapressegalactique.com


Kommentaare ei ole