Recent Comments

Viimati lisatud

Vanaema loodusravi - karulauk

Karulauk

Niisketel heinamaadel ja hõredas võsas kasvav liilialine on üks esimesi kevadekuulutajaid. Maikellukestega sarnasedlehed tulevad välja piklikust sibulast, mis on ümbritsetud valgetest läbipasitvatest nahkadest. Vars sile, heleroheline, koos iega kasvab 30 cm kõrguseks. Tugeva küüslaugulõhna tõttu kutsutakse teda metsikuks küüslauguks ( see väldib segiminekut maikellukese ja mürgiste sügiskrookustega).

Talveunest ärganud karu sööb seda, et puhastada oma seedeelundid ning peletada loidus organismist.

Karulaugu tarvitamisel väheneb kolesteriin veres ja kui karulauku ja küüslauku süüakse , esineb vähem südame- ja veresoonkonna haigusi.

Välispidiselt võib karulaugu mahla kasutada mädanevate haavade ja nohu raviks.

Karulaugus esinevad toimeained, mis tõkestavad veres trombide teket, hoiavad ära infarkti ja insulti. Karulaugul on ka tugev antibiootiline toime. Seega hea viirushaiguste ning gripi profülaktikas ja ravis.

Varakevadel saab kogu taimest teha salatit, mis tugevdab organismi ning aitab allergiliste löövete korral.

Karulaugu sibulad koos lehtedega, mailaseürt kuivatatud kujul võrdsetes kogustes. 1 tl segu, klaas keeva vett, laste mõni minut tõmmata, jahutada ja juua lonkshaaval klaasitäis päevas. Aitab pearingluse, vererõhu, unetuse, veresoonte lupjumise ja mäluhäirete korral.

Sama seguteed võib üle valada 40% alkohiliga, lasta soojas paar nädalat seista, vahetevahel loksutada, võetakse 15 - 20 tilka eelmainitud hädade korral.
Allikas: Koduapteek

Kommentaare ei ole