Recent Comments

Viimati lisatud

Vanaema loodusravi - Paiseleht

Esimesena kevadel rõõmustab meid kollaseõieline paiseleht. Ka meie talve jooksul nõrgenenud organism leiab abi paiseleheõitest.

Peale õitsemist arenevad taime lehed, pealt rohelised, alt valgeviltjad, neid kogume juba talveks.
Lehed sisaldavad väärtuslikke limaaineid, mis on köha puhul röga lahtistava toimega, kasutatakse nii puhtalt kui segus.

Peenendatud paiselehti võetakse supilusikatäis klaasi keeva vee kohta, lastakse 5 minutit tõmmata, jahutatakse ja juuakse 1/4 klaasi iga söögi peale. Aitab igasuguse köha, hingamisteede haiguste, kpsukatarri ja kõhulahtisuse korral. Kange tee sobib ka paistetuste ja põletik puhul kompressideks.
Paiselehe lehtede ja õite auru võib eduga kasutada bronhiidiga kaasnevate hingamishäirete puhul sissehingamiseks, kuum aur kergendab hingamist tunduvalt. Mõnel pool lisatakse inhalatsioonivedelikule veel teelusikatäis söögisoodat, see pehmendab veelgi hingamistegevust.

Paiselehed 2 osa, nurmenukuürt 1 osa, nõmmeliivatee 1 osa, teelusikatäis segu klaasi vee kohta. Keet paar minutit, jahutada ja juua 1/3 klaasi peale sööki. Aitab kurgu- ja hingamisteede katarride puhul. Pehmendab ja rahustab kogu hingamiskeskusi ning tervet organismi.

Paiselehed, islandi käokõrv võtta võrdsetes kogustes 1 supilusika jagu klaasile keevale veele. Keeta 5 minutit, jahutada ja juua kopsuhaiguste, ka tuberuloosi korral 1 - 2 klaasitäit päevas lonkshaaval. Lisada maitse ja toime parandamiseks mett.


Allikas: Koduapteek

Kommentaare ei ole