Recent Comments

Viimati lisatud

Mida te peaksite tegema, et teie lapsed tunneksid end armastatuna

Enamik lapsevanemaid süüdistab ennast tihti selles, et neil ei ole oma laste jaoks piisavalt aega ja et nad ei tea kuidas lastele oma armastust näidata.

Mõned nõuanded selleks:

1.  Pange oma telefon ära.

Kui te jõuate koju või kui teie laps koju jõuab - lülitage oma telefon välja ja katsuge vähemalt poole tunni jooksul anda oma tähelepanu lapsele. Lihtne asi mis muudab palju. Lapsele tähendab see seda, et samal ajal, kui ta teile oma päevasündmusi räägib, kuulate teda ja telefonihelin ei katkesta teie vestlust. Rootsimaal viidi sellel teemal uuring läbi, mis näitas, et 33% lastest kaebavad, et nende vanemad veedavad liiga palju aega telefoni taga.

2. Pange televiisor ja telefon söögi ajaks kinni.

Lastel on võimatu konkureerida telefoni ja televiisoriga söögiaegade ajal, kui vanemate tähelepanu on viimastele keskendunud.
Söögiaeg on üks harvadest hetkedest, mil tavaliselt kogu pere koos on, sellepärast on äärmiselt oluline kasutada neid hetki maksimaalselt. See õpetab samuti lapsi korralikult ja mitte kiirustades sööma ning hindama rohkem teie seltskonda.

3. Muutke magamaheitmise aeg spetsiaalseks rituaaliks.

Eriti just väikestele lastele on see hetk väga oluline ja tähtis. Nad mäletavad hiljem kogu elu neid hetki, kui te neile unejuttu jutustasite. Laste jaoks on selline tegevus rahustav.

4. Näidake oma tundeid välja.

Mitmed uuringud näitavad, et hellusel ja õrnusel on positiivne mõju laste arengule. Piisab väikesest musist või kallistusest päevas, et teie laps tunneks end armastatuna. See tagab lapsele enesekindlust, mida tal on vaja. See vähendab võimalust, et teie laps muutuks agressiivseks ja seltsimatuks.
Teismelistega on teine lugu, nendega võite näiteks kasutada julgustavaidja hindavaid sõnu.

5. Veetke oma lastega kvaliteetaega.

Kui teil on mitu last, katsuge leida aega, et veeta igaühega neist kvaliteetset aega. Lapse jaoks on need hetked olulised. See paneb teda ennast tundma erilise ja tähtsana ilma vendade ja õdede vahelesegamiseta. Vahet pole, mida te koos teete: on see siis koos spordi tegemine, söögi tegemine või kodustes töödes kaasa aitamine. Tähtis on veeta aega omavahel koos lapsega. See on suurepärane hetk, kus te saate tõendada lapsele oma armastust .

6. Kasvatage lapsi armastuses ja headuses.

Kahjuks paljude lapsevanemate jaoks laste kasvatus piirneb laksu ja tutistamisega. Aga sellisel käitumisel on negatiivne tagajärg teie lapse suhtes. Mis eriti tähtis, teie laps õpib teilt et vägivald on üks moodustest, kuidas tüli või vaidlust lahendada. Laps peab tundma, et teda armastatakse isegi siis, kui ta on korda saatnud mõne eksimuse. Ainult nii mõistab ta, et vanemate armastus tema vastu on tingimusteta.

7. Saatke talle sõnumeid, milles on nii õrnust kui nalja.

Pole ju keeruline lapsele kirjutada ja see ei võta rohkem aega kui minuti. Mõni anekdoot, tekstisõnum või lihtsalt kõrva sosistamine , see pole ju keeruline. Tähtis on lapsele näidata, et te tema peale mõtlete.

8. Vaadake lapsele otsa.

Kui te oma lapsega räägite, siis parim vahend suhtlemiseks on vaadata talle silma. Meie ajastul hoiab liiga palju inimesi pilgu teisi kuulates ekraanil ehkki teisele inimesele otsa vaatamine on ju olulisem. See õpetab ka lapsele, kui oluline on vaadata teistele inimestele otsa, kui nendega räägitakse.

9. Naeratage rohkem.

Üks parimatest moodustest , mis võimaldab teil oma tundeid lapsele näidata on naeratada, kui laps tuppa tuleb. Naeratus ütleb ilma sõnadetagi palju ja paneb lapse end hästi tundma. Ja see näitab kohe, et tema kohalolek on soovitud.

10. Olge oma lapsele eeskujuks.

Mitu korda olete te oma lapselt nõudnud, et ta oleks viisakas, paneks autos turvarihma kinni jne?
Selleks, et lapsed saaksid korralikult teie pealt õppida peaksid täiskasvanud ennekõike ennast kasvatama ja olema laitmatud nende ees. Lastel on see omadus, et nad jäljendavad oma vanemaid, sellepärast ärge unustage käitumast ise laitmatult.
Olge teistega viisakas ja armastusväärne ja õpetage lastele avatud maailmavaadet.

11. Kutsuge lapsi kaasa otsuste tegemisel.

Niipea kui võimalik oleks hea lasta lastel kaasa rääkida otsuste tegemisel. Selle asemel, et valida ise nende riided, tehke seda koos.
Küsige tema arvamust, kui te olete arutamas järgmiste puhkuste sihtkohta.
See on oluline, et laps tunneks end osana otsuste tegemisel ja et tal oleks võimalus oma sõna öelda.
Ja lisaks on see suurepärane võimalus, et talle sellisel moel oma teadmisi edasi anda.

12. Mängige lapsega.

Mäng - ärge unustage nüüd täiskasvanuna, kui väga lapsena te armastasite mängida ja kui palju aega te selle tegevusega veetsite. Tänapäeva lastel on kooli, trenni ja huviringide kõrvalt vähe aega, et mängida, sellepärast, kui vähegi võimalik, mängige temaga koos. Mõnikord on see kõik, mida lapsed tahavad: naerda koos oma vanematega ja veeta koos üks mõnus hetk.

13. Olge olemas, kui teie lapsel teid vaja on.

Kui lapsel on koolis probleeme, keegi teda kiusab või veetis ta lihtsalt halva päeva - olge tema jaoks olemas. Leidke lapse probleem ja mure allikas ja aidake teda. See on lihtne aga tema jaoks muudab see palju.

14. Hoidke alles lapse joonistused ja kingitused, mida ta teile teinud on.

Lapsed armastavad teha väikesi kingitusi.
Kui te hoiate neid alles nagu aardeid, näitate te lapsele, et armastate teda. Pange nad väikesesse karpi või sahtlisse tallele. Joonistused riputage seinale. Ja tehke sellest foto.

15. Ärge katkestage neid. 

Kui laps teile oma koolipäevast räägib, ärge katkestage teda.
Kuulake teda tähelepanelikult.
See on väga tähtis ja oluline, et laps tunneks end armastatu ja soovituna.
Kui laps tunneb, et vanematel tema jaoks tähelepanu ei jätku võib sellel tema jaoks olla halb tagajärg, mis annab endast nii teismelise- kui ka täiskasvanueas tunda.
Pöörake lapsele tähelepanu, kui te teiega räägib.
Armastus ja headus on õnne alussambad. Kui me igapäev tunnistame lapsele oma armastust, anname me neile parima kingituse, mis üldse olemas võib olla.


Kommentaare ei ole