Recent Comments

Viimati lisatud

7 võimalust, kuidas purunenud suhet parandada

Kui te tahate oma suhet päästa, tegutsege kiiresti, et parandada toimepandud kahju.

Kahe inimese vaheline suhe võib tuua pettumusi ja erinevaid raskusi. Inimesed muutuvad, elu toob uusi juhuseid ja võimalusi, kõik suhted jõuavad ühel heal päeval raskuste ette, mida on vaja koos ületada.

Aga mida teha, kui kahju on tehtud liiga palju? Kui usaldus on rikutud, kas on üldse võimalik midagi veel parandada?

Allpool toome ära 7 nõuannet, mis võivad teid aidata.

1. Minge kompromissile. 

Valsi tantsimiseks on vaja kahte inimest ja kui te olete suhtes kellegagi, siis selleks teiseks inimeseks on teie kaaslane. Te ei saa alati kõike teha oma äranägemise järgi, sama lugu on teie kaaslasega. Oluline on leida kuldne kesktee, millega mõlemad oleksid rahul.

Selle kuldse keskteega peaksite te mõlemad võitma ideaalselt aga kui peaks vaja minema, siis loovutage osa oma võidust kaaslasele. Pole ju mõtet pimesi võidelda, tehke selgeks enne kui oluline see probleem üldse on.

Kas teie probleemid saavad alguse õhtusöögi valikust või maja ostust? On see vähemoluline asi siis oleks targem anda alla ja lasta teie kaaslasel teha oma äranägemise järgi. Loomulikult ei saa teha kompromisse, kui asi puudutab teie väärikust, tervist või turvalisust.

2. Väljendage end

Olete te võimeline väljendama oma tundeid selgelt ja sellisel moel, et teie kaaslane mõistaks, mida te talle öelda tahate? Kui te ei saa soovitud vastust, siis katsuge teist taktikat kasutada. Öelge parem: Ma pean sulle midagi olulist ütlema. On sul hetk aega?
Selline lähenemine on oluline, et teada saada kas teie kaaslane on hetkel hõivatud millegi muuga jne.

Ärge alustage sellega, mis halvasti on, vastasel korral teie kaaslane tõmbub kaitse positsiooni. Seletage oma tundeid lahti. Katsuge parem nii: "Kui sa teed seda (või ütled jne) siis ma tunnen end nii ja nii. Selline lause on vähem süüdistav.

3. Õppige kuulama.

Katuge kõigepealt mõista ja seejärel olla mõistetud. Oluline on hoida tagasi omaenda emotsioonid ja tõlgendused ja tõesti katsuda mõista ainult seda, mida teine inimene öelda tahab.

Aktiivne kuulamine on rohkem, kui kuulamine. Teie kehakeel peab näitama, et te olete avatud suhtlemiseks ja mõistmiseks.

Kuidas kuulata aktiivselt? 

Vaadake oma kaaslast ja olge kehaga tema poole pööratud.

Looge ja hoidke alal visuaalne kontakt.

Ärge hoidke käsi risti rinnal ja noogutage, kui vaja.

Pange telekas ja telefon kinni.

Tehke lühikokkuvõte oma kaaslase jutust, et näidata, et te teda mõistsite.

Esitage küsimusi, et täpsemalt mõista, mida ta öelda tahtis.

4. Lootke paremat.

Kui teie suhe ei kannata just selliste probleemide all, nagu vägivald või toksikomaania, siis katsuge vähemalt oletada, et teie kaaslase kavatsused on head, isegi, kui ta sõnad teevad teinekord haiget.

Selle asemel, et uskuda, et ta tahtiski teile haiget teha, arvake parem, et ta tahtis väljendada haiget tegevaid tundeid.

Uskudes positiivsesse kavatsusse võite te esitada küsimusi, et teada saada põhjust, miks ta niimoodi tegi. Võib-olla kannatab teie kaaslane millegi all, näidake talle, et te mõistate tema tundeid.

5. Leppige muutustega.

Teha samu asju ja oodata erinevaid tulemusi on rumalus. Kui teie suhe on kahju saanud ja te midagi ei muuda, siis ei muutu ka mitte midagi. Muutused võivad olla hirmutavad, sellepärast tuleb end emotsionaalselt ette valmistada selleks muutuseks tuletades meelde rohkem, kui üks kord et te olete minevikus rohkem kui üks kord midagi uut õppinud. Tuletage endale meelde, et kõik need muutused on muutnud teid paremaks ja targemaks.

6. Olge püsiv.

Kui te kohe edu ei saavuta siis ärge sellegipärast meelt heitke ja alla andke. Paluge abi mõnelt spetsialistilt kui te ei suuda üksi oma suhet päästa.

Te esindate ainult poolt oma suhtest ja ei ole ainuke vastutaja selle eest. Hoolimata teie püüdlustest võib teie kaaslasel olla vaja midagi kardinaalselt oma elus muuta (halvad sõbrad ja harjumused) et teie suhet tugevamaks muuta. Kui te olete kõik teinud, et katsuda saadud kahju parandada aga teie kaaslane ei soovi seda, siis tuleb mõelda lahku minemisele.

7. Pehmendage oma südant.

Nii lihtne on visata oma kaaslane kõrvale kui asjad ei suju teie soovide kohaselt, mis on aga veelgi raskem, on minna tema juurde. Vastata lahkusega on alati kergem, kui vastata vihaga.

Kaastunne on võti, mis aitab tunda teise inimese vaatenurka. Kui teie kaaslane tunneb end halvasti, mõtelge millal teie ise viimati vihane olite. Kuidas te tahaksite, et keegi teid kohtleb kui te end vihasena tundsite? Ütelge parem oma kaaslasele, et te mõistate seda, kuidas ta end tunneb.


Kommentaare ei ole