Recent Comments

Viimati lisatud

Kuidas hobuserauaga õnne ligi tõmmata?

Kuidas tõmmata õnne ligi?

See küsimus on olemas juba aegade algusest ja vastuseid sellele
küsimusele leidub samuti juba ammuste aegade algusest. Neid vastuseid kutsutakse maakeeli talismanideks, mida on igasuguseid: õnnenumbrid, õnne toovad kristallid, õnne toovad taimed, õnnesümbolid jne. Nende kõikide seas on olemas kaks või kolm, mida eriti palju kasutatakse: nelja lehega ristikhein, jänesekäpp ja hobuseraud. Hobuseraud on eriti suur lemmik õnne otsijatel.

Legendaarse traditsiooni järgi tähendab hobuseraua leidmine suurt õnne. Aga et see õnn ka kaua kestaks peab teadma, kuidas seda õigesti paigutada, et ta õnne tooks.

Õnne toov hobuseraud, rikkuse- ja õnne allikas.

Aga kust üldse tuleb see idee, et hobuseraud võiks õnne ligi tõmmata? Üks selle müüdi alguseid tuleb ühest vanast rooma legendist. Selle legendi järgi, selleks et oma suurt jõukust näidata lasi imperaator Nero hobuserauad seppadel kullast valmistada. Raudade panemis meetodid polnud just kõige paremad ja hobused kaotasid tihti oma kullast rauad ära. Vaesed taluinimesed aga leidsid juhuslikult kullast hobuseraua ja said sellega rikkaks.

Ja sealt idee saigi alguse. Ükskõik on see hobuseraud siis kullast, hobune on ja jääb ikkagi õnne sõnumitoojaks. Kui hobune sinu kodu juures, põllul, tee peal peaks raua kaotama on see selge märk, et ta sinna jättis (sinna ja mitte mujale) midagi väga tähtsat. Sellepärast kui sa leiad hobuseraua, siis on see märk, et õnn on teel selle inimese juurde, kes tema leiab.


Kuidas hobuserauda siis paigutada?

Hobuseraud on eriti kuulus selle pärast, et ta on rauast, materjalist, mis võimaldab kaitsta õnnetuse eest. Raud pidavat olema suure kaitsevõimuga.

Traditsiooni järgi peab selleks, et hobuseraud ka mõjuks ja õnne ligi tooks, hobuseraud olema leitud juhuslikult tee pealt ja koos naeltega. Et aga sellest rohkemat kasu saada, peab ta loomulikult olema hobuse poolt kantud. Kuidas teda aga paigutada? Soovitatav on panna ta seinale ülespoole U- tähena. Mõningate teooriate järgi, kui sul on mingi soov teha, siis keera hobuseraud põhja poole ja pane oma salasoov raua sisse. See läheb ruttu täide.

Kommentaare ei ole