Recent Comments

Viimati lisatud

Indiaanlaste horoskoop

Nii, nagu Lääne horoskoobis, on ka Indiaanlaste horoskoobis 12 sodiaagimärki.

12 loomatootemit. 

Nende astroloogilisel kaardil on üks aasta jagatud neljaks tähtsaks sektoriks (või suguharuks) - Põhjatuul (Talv), Idatuul (Kevad), Lõunatuul (Suvi) ja Läänetuul (Sügis). Iga suguharu esindab nelja sodiaagilooma.

SAARMAS  20. jaanuar - 18. veebruar

HUNT  19. veebruar  - 20. märts

PISTRIK  21. märts  - 19. aprill

KOBRAS  20. aprill  - 20. mai

HIRV  21. mai - 20. juuni

RÄHN  21. juuni - 21. juuli

LÕHE  22. juuli - 21. august

KARU  22. august - 21. september

RONK  22. september - 22. oktoober

MADU  23. oktoober - 22. november

ÖÖKULL  23. november - 21. detsember

HANI  22. detsember  - 19. jaanuar


SAARMAS (20. jaanuar - 18. veebruar)

Element: Õhk
Lääne horoskoop: Veevalaja
Värv: Hõbedane
Kivi/mineraal: Hõbe või türkiis
Iseloomujooned: Ebatavaline, iseseisev, sõbralik
Sobib: Hirv, ronk, pistrik

Saarmas on ebaharilik olend, kes käitub teisiti, kui ta lähim sugulane, nirk. Saarma märgi all sündinu iseloom sarnaneb üsna tema tootemile - saarmale. Nad on üldiselt loomingulised, sõbralikud, iseseisvad ja neil on omamoodi arusaamine elust, mida teised tihti ei mõista. Nad on intuitiivsed olendid ja tahavad vaadata hinge põhja. Nad ei karda väljakutseid ja uusi kogemusi, ta on oma loomult vaimukas.

Saarmad võivad olla head sõbrad ja kaaslased. Ta pöörab alati palju tähelepanu oma kaaslaste vajadustele ja soovidele. Teiselt poolt jälle võib ta muutuda kergelt mässavaks, hoolimatuks, eralduda ühiskonnast, eriti siis, kui nende arvamused ja ootused teiste omadest lahku lähevad. Eraldumine annab talle vabaduse, mida ta ihkab ja vajab kui ta soovib omaenda reeglite järgi elada.

HUNT (19. veebruar - 20. märts)

Element: õhk ja vesi
Lääne horoskoop: Kalad
Värv: rohekas-sinine
Kivi/mineraal: türkiis või nefriit
Iseloomujooned: intuitiivne, helde
Sobib: karu, rähn, madu

Ehkki me kõik kaldume hunti vaatama, kui üksikut, ohtlikku ja surmavat olendit, siis indiaanlased nägid hunti, kui head ja hoolivat looma. Need, kes kuuluvad sellesse suguharru on väga tundlikud oma ümbrusele, nii nagu huntki. Iga positiivne või negatiivne energia puudutab neid, sellepärast  nad võivad end kergesti kaotada teiste rõõmudesse või muredesse. Hunt on aga ka jahiloom, kes on oma karja kiindunud. Samamoodi, hundi sodiaagimärgi all sündinud peavad jahti, et end vaimselt täita ja leida elu mõtet. Nad kuuluvad oma karja ja kui midagi peaks ühega tema karja liikmetest juhtuma, kui ta peaks oma armastuse kaotama - oleks see tema jaoks hävitav.

Hundid on valmis end ohverdama selleks, et sinu vajadusi rahuldada. Nende headus ja lahkus muudavad päeva ilusaks. Ent kui hunt läbib emotsionaalset allakäiku, nagu seda tihti juhtub, siis võib ta muutuda kättemaksuhimuliseks. Neil on vaja kedagi, kes näitab neile teed rasketel aegadel.

PISTRIK  (21. märts - 19. aprill)

Element: tuli
Lääne horoskoop: Jäär
Värv: kollane, hall
Kivi/ mineraal: opaal
Iseloomujooned: Võimekas, spontaanne, arukas
Sobib: Lõhe, öökull

Pistrik on indiaanlaste horoskoobi järgi karmatu juht. Ta on võimekas olend, terava pilguga, kes ei karda tormiseid tuuli elus. Nende terav pilk olenemata olukorrast muudab selles suguharus sündinud juhtideks. Nad oskavad kohe vahet teha rumalatel ja tarkadel. Nad on visad, kangekaelsed ja enesekindlad. Nad ei kõhkle, et endale võtta oma kohta elus. Nemad on ka ainsad, kes sisendavad teistesse kirge ja tuld.

Negatiivse poole pealt on pistrik tihti liiga enesekindel ja hoolib ainult omaenese arvamusest. Kui pistrik endale oma kohta elus ei leia, võib ta muutuda kergesti ärrituvaks, kurjaks, kannatamatuks, ülitundlikuks.

KOBRAS ( 20. aprill - 20. mai)

Element: tuli ja õhk
Lääne horoskoop: Sõnn
Värv: Kollane, sinine, 
Kivi/mineraal: jaspis, hematiit
Iseloomujooned: Hani, rähn, karu

Lausa tähelepanuväärne on see, kui strateegiline oskab kobras olla, kui ta peab ümbruses tunneleid ja muid ehitisi kaevama, et endale turvalisemat varjupaika ehitada, kus puuduvad raskused ja väliselu mured. Need, kes selle märgi alla kuuluvad, usuvad samuti, et materiaalse turvalisuse omandamine lubab neil elada muretut ja mugavat elu, kus ei ole muresid ega piiranguid. Sellepärast kasutavad nad oma pead otsuste tegemisel. Nad lähevad tavaliselt mööda turvalist rada ja ei hakka niisama oma elu ohtu seadma. Nad on suurepärased varustajad, hoolitsedes, et neil, keda nad armastavad, ei oleks millestki puudus, et nende materiaalsed ja emotsionaalsed soovid saaks täidetud. Nad aitavad meelsasti teisi ja on lojaalsed oma lähedaste vastu.

Teisest küljest aga on kopral salakaval külg. Oma ambitsioonide järele hüpates võib temast kergelt saada liiga autoritaarne tegelane. Kobras muutu liiga närviliseks, kui ta näeb, et olukord tal käest libiseb.

HIRV (21. mai - 20. juuni)

Element: tuli ja maa
Lääne horoskoop: Kaksikud
Värv: kollane, sinine
Kivi/mineraal: agate
Iseloomujooned: tujukas, intelligentne, hea suhtleja
Sobib: Ronk, Saarmas

Hirv on võlur, kes tõmbab endale kõikide pilgud. Tema välimust ja hoiakut imetletakse. Sa näed harva teda ühel kohal seismas, alati on ta tegevuses, täpselt nagu tema suguharu liikmed. Need, kes on sündinud selle märgi all on väga intuitiivsed oma loomult, sellepärast nad ongi koguaeg liikumises ühest punktist teise. Nad paistavad ka silma oma hoolega, mida nad oma välimusele pühendavad. Ta on intelligentne ja teravmeelne, see muudab ta heaks suhtlejaks. Nad otsivad pidevalt stimuleerimist ja lõbutsemist, selletõttu on nad tihti tujukad.

Isegi kui nad on väga head sõbrad, tehes teistegi tuju heaks oma hea huumorimeelega, võivad nad ruttu muutuda isekaks, laisaks, kannatamatuks ja sõltumatuks.

RÄHN (21. juuni - 21. juuli)

Element: vesi
Lääne horoskoop: vähk
Värv: Roosa
Kivi/ mineraal: roosa kvarts, karneool
Iseloomujooned: kaitsev, tundlik, abistav
Sobib: Madu, hunt, Hirv

Rähn teeb suurepärase pesa oma järglastele ja tagab neile kõik, mida neil iganes vaja. Nii ka selle suguharu all sündinud. Nad on väga kaitsvad ja abistavad, kaastundlikud ja mõistvad oma lähedaste vastu. Nad on täiesti pühendunud neile, keda nad armastavad ja näitavad oma armastust ja hoolt ilma varjamata. Nad võivad muutuda kergelt armukadedaks.

Rähn on hea kaaslane ja heas tujus, kui ta tunneb end turvaliselt ja hästi. Haiget saanud Rähn aga ei tunne piire ja võib näida liiga pealetükkivana, raevukana, kättemaksuhimulisena ja armukadedana.

LÕHE  (22. juuli - 21. august)

Element: tuli ja vesi
Lääne horoskoop: Lõvi
Värv: punane
Kivi/ mineraal: karneool
Iseloomujooned: energiline, enesekindel
Sobib: öökull, pistrik

Indiaanlased on end Lõhest mitmel moel inspireerinud, üks tema päeva raskusi on leida sobiv koht paljunemiseks. Need, kes kannavad seda tootemit on tuntud, kui lõhed, kes on äärmiselt otsusekindlad, keskendunud eesmärgile, entusiastlikud oma ambitsioonide ja eesmärkide suhtes. Nende tahtejõud on kõigutamatu, nad suudavad teisi mõjutada. Nad suudavad kergelt teisi sütitada. Nad on väga loomingulised ja sõbralikud. Heas ümbruses on nad sõbralikud, helded ja abivalmid.

Sellest hoolimata on neil ka halbu külgi nagu enesekesksus, talumatus teiste inimeste vajaduste suhtes.

PRUUN KARU  ( 22. august - 21. september)

Element: vesi ja maa
Lääne horoskoop: Neitsi
Värv: Pruun, Lilla
Kivi/mineraal: topaas
Iseloomujooned: praktiline, tagasihoidlik, kohusetundlik
Sobib: Hani, kobras

Indiaanlased vaatlesid karu, kui metoodilist, intuitiivset ja kõrgetasemelist tegelast. Need tema head omadused muudavad ta suurepäraseks juhiks, eriti, kui on vaja panna teisi ta sõna kuulama. Nende inimeste praktiline ja tagasihoidlik käitumisviis muudab neid usaldusväärseteks. Nad tahavad alati mõista igat situatsiooni. Nad on head ja annavad teistele armastust ja hoolt. Neil on suur süda, nad on kannatlikud ja intellektuaalsed. Neil on suur analüüsivõime, see muudab nad headeks nõuandjateks.

Teisest küljest aga karu on kaunis laisk mõnikord. Nad võivad ka muutuda introvertseteks ja skeptilisteks. Negatiivsed kogemused võivad neid ühiskonnast eraldada.

RONK  ( 22. september - 22. oktoober)

Element: maa ja õhk
Lääne horoskoop: Kaalud
Värv: pruun, sinine
Kivi/mineraal: jaspis
Iseloomujooned: rahuarmastaja, sõbralik, diplomaat
Sobib: Saarmas, Hirv

Ronka tuntakse, kui kahes äärmuses olijat. Indiaanlased uskusid, et see lind kuulub nende ellu valge linnuna. Ent kuna ta on pigem hall, siis on see sellest, et valed teod ja ohverdamised muutsid ta vârvi valgest mustaks. Sellest ajast on see tootem sümboolne välimise ja sisemisa mina puhul. Need, kes on sündinud Rähni sodiaagimärgi all on rahuarmastajad, kes püüavad ümbruskonda muuta heaks ja harmooniliseks paigaks. Nad tegutsevad tihti targalt ja mõistlikult, teised vaatavad neile alt üles ja ootavad iga tema nõuannet ja soovitust. Nad on head nõuandjad ja konfliktide lahendajad, sellepärast on nad kõigiga heas suhtes.

Teiselt poolt aga võib Ronk kergelt muutuda pealetükkivaks teistele oma liigsete tähelepanekute ja nõuannetega.

MADU  (23. oktoober - 22. november)

Element: vesi ja õhk
Lääne horoskoop: Skorpion
Värv: lilla, oranž
Kivi/mineraal: ametüst
Iseloomujooned: impulsiivne, salapärane, spirituaalne
Sobib: Rähn, Hunt

Maod võivad olla kõige kardetumad ja salapärasemad , samasugune salapära on ka nende suguharu liikmete ümber. Kui sa vaatled hoolikalt madu, siis näed sa tema oskust  olla teiste juures ilma, et teised teda märkaksid. Tal on ka oskus nooreneda ise end regulaarselt, see muudab tema suguharu liikmeid headeks ravijateks, seda nii füüsilisel, emotsionaalsel, kui ka vaimsel tasandil. Neid inimesi võib olla üsna raske mõista, sellepärast kahtlevad teised nende kavatsustes.

Kui Maol on hea kontakt teistega, siis on ta hooliv, armastav ja abivalmis. Kui ta aga tunneb end solvatuna, siis võib ta muutuda surmavalt mürgiseks, kättemaksuhimuliseks ja vägivaldseks.

ÖÖKULL  (23. november - 21. detsember)

Element: Maa ja Tuli
Lääne horoskoop: Ambur
Värv: Kuldne, Must
Kivi/mineraal: Obsidiaan
Iseloomujooned: Seiklushimuline, iseseisev
Sobib: Pistrik, Lõhe

Öökulli imetletakse tema paljude heade omaduste poolest, sealhulgas tema oskuse poolest näha ka pimedas. See on põhjuseks, miks sinna suguharru kuuluvatel liikmetel on suur potentsiaal elus edu saavutada tänu oma suurele tarkusele ja filosoofilisele valgustusele elus. Nad on head kuulajad ja annavad tarka nõu. Nad on head suhtlejad, sotsiaalsed ja armastavad lõbutseda. Eriti öösel.

Teiselt poolt jälle, kui nad on negatiivselt mõjutatud, võivad nad muutuda liiga negatiivseteks ja isekateks.

HANI  (22. detsember - 19. jaanuar)

Element: Maa ja õhk
Lääne horoskoop: Kaljukits
Värv: valge, hall
Kivi/mineraal: kvarts, peridoot
Iseloomujooned: iseseisev, ambitsioonikas, metoodiline
Sobib: Kobras, Hirv, Ronk

Hane imetletakse tema ambitsiooni ja reaalsuse tunde pärast. Need linnud on väga metoodilised oma ainulaadses viisis, kuidas nad elada oskavad. Oled sa tähele pannud, kuidas nad grupis lendavad? Nad moodustavad V-tähe, kus kõige tugevam emane lind on juht, kellele järgneb teine tugevam, kolmas tugevaim jne. Selepärast selle tootemi alla kuuluvad liikmed liiguvad kindlalt edasi oma eesmärkide suunas ja saavutavad alati edu, tänu oma strateegiale ja metoodilisele tegevusele. Kui sul on vaja, et midagi saaks tehtud, siis võid sa kindel olla, et Hani suudab selle lõpuni viia. Ja edukalt. Nad on suurepärased ärimehed, kes on tuntud oma praktilise ja tõsise meele poolest, eriti kui asi puutub töösse.

Isegi kui nad on igatipidi täiuslikud, on ka tõsi see, et ebaviljakas ümbruses elavad need inimesed pimeduses ja liiga enesekeskselt. Samuti, kuna tegu on väga ambitsiooniliste inimestega, võivad nad tänu oma praktilisele ja mehaanilisele elule kaotada emotsionaalse poole.

Kommentaare ei ole