Recent Comments

Viimati lisatud

Mida sa peaksid teadma, kui sa soovid kaalu langetada

Oma talje eest hoolitsemine ei olegi nii kerge, kui tundub. Kaalu langetamiseks ei piisa ainult kaalule ronimist igal hommikul, selle nimel peab jälgima tervislikku toitumist ja teha piisavalt trenni.

Treener Ricki Friedman annab nõu.

1. Kas süsivesikud tuleb täiesti unustada oma toidulaualt? 

Mõned inimesed jätavad süsivesikud täiesti välja oma menüüst dieeti pidades, uskudes, et süsivesikud ongi kuhjunud rasva põhjustajateks. Aga tervisele võib selline asi olla ohtlik.

Süsivesikud on organismile vajalikud, sest nad tagavad rakkudele energiat, muutudes glükoosiks. Glükoos on ajule põhiline energiaallikas. Keskmiselt vajab aju 140g glükoosi päevas. Sellepärast peaks tarbima piisavalt teravilju, kartulit ja teisi köögivilju.

Selle asemel, et vaadata kriitilise pilguga süsivesikuid, vaata parem oma organismile vajalikku kalorikogust. Kalorid on kehale liikumiseks ja mõtlemiseks vajaminev energiaallikas. Kalorite kogus sõltub aga inimesest endast ent keskmiselt vajab keha umbes 2500 kalorit päevas.

2. Ja näksimine? 

Tavaliselt inimesed ei näksi sellepärast, et kõht tühi on vaid harjumuse pärast. Üldiselt langeb valik rasvaste, magusate, kaloririkaste ja mineraalide- ning vitamiinivaeste toiduainete peale, nagu šokolaad, magusad saiakesed ja krõpsud. Et seda parandada, peaks kindlasti kinni pidama kolmest söögikorrast, tagama, et laual oleks piisavalt vitamiine, mineraale ja kiudaineid sisaldavaid toiduaineid, mis annavad kehale energiat ja pakuvad pikemaks ajaks täiskõhutunnet. Kui tekib isu näksimise järgi, siis võta parem puuvilju.

3. Milline on parim aeg õhtusöögiks? 

Soovitatav on süüa vähemalt 2 kuni 3 tundi enne magama heitmist, sest täis kõhuga ei ole soovitatav magama heita. Isegi, kui tegemist on tervisliku õhtusöögiga, liiga hiline söömine mõjub figuurile halvasti.

4. Kas hommikul tuleks süüa kohe pärast ärkamist? 

Ideaalselt peaks ootama tund aega peale ärkamist söömiseks. Hommikusöök on oluline, et korralikult päeva alata. Täisväärtuslik ja korralik hommikusöök tagab täiskõhutunde kogu päevaks ja võtab ära soovi näksimise järele.

Süsivesikuterikas hommikusöök parandab tähelepanuvõimet ja mälu. Eelista piimatooteid, puuvilju, teravilju.

5. Kuidas on moes olevate dieetidega? 

Kõik see, mis on moes on ajutineja mööduv, vali sellepärast mõni tõhus dieet ja ära katsu teha nagu teised. Iga inimese organism töötab erinevalt. Kui mõni dieet andis häid tulemusi mõne inimese juures, ei tähenda see sugugi, et sina samasuguseid tulemusi saad. Tähtis on saada korralik ja püsiv tulemus.

6. Kas ilma trennita on võimalik kaalust alla ja ilusat keha saada?

Spordi tegemine on siiski oluline, kui sa tahad ilusat trimmis ja saledat keha. Ja füüsiline aktiivsus annab rohkem, kui kaks kaotatud kilo: ta aitab tõsta immuunsüsteemi, aitab organismil toksiine väljutada läbi higistamise.

Alates 25 eluaastast aeglustub kasvuhormoonide, testosterooni ja östrogeeni tootmine. Lihasmass väheneb sellega seoses, tuues endaga kaasa kudede lõtvumise ja rasvamassi tõusu.

Sellepärast on füüsiline aktiivsus väga oluline selle ennetamiseks. Treenimine aitab ka kaasa vaimsele tervisele, aidates üle saada stressist ja ärevushäiretest.


Kommentaare ei ole