Recent Comments

Viimati lisatud

Milline on sinu sünnikivi ja mis tähendus sellel on?

Vääriskive on seotud juba sajandeid sünnikuudega ja sodiaagimärkidega. Inimesed armastavad hoida enese lähedal vääriskivi, mis neid kaitsevad ja hoiavad. Igal vääriskivil on oma oluline tähendus.

Jaanuar - GRANAAT

Jaanuarikuu kivid on granaat ja tsavoriit. Granaat ja tsaroviit on armastuse ja jõu sümbolid ja ideaalsed kingitused sellele, keda sa armastad. Nad annavad harmooniat ja meelerahu oma kandjale.

Granaati leidub peaaegu kõikides värvides. Ta aitab eemal hoida halbu unenägusid. Talle omistatakse mitmesuguseid häid omadusi. Ta aitab stimuleerida energiat, vähendab närvilisust, annab meelerahu. See kivi omab kaitsvat toimet ja toob jõukust. See on armunute kivi. Ta äratab kirge.

Granaat sümboliseerib lojaalsust ja pühendumust.

Veebruar - AMETÜST


Veebruarikuu kivi on ametüst, see on rahustava toimega lillakas kivike. Ametüsti kutsutakse ka preestrite kiviks, sest ta ühendab inimese jumalikkusega ja on positiivse energia sünonüüm. Antiikajal usuti, et ta ennetab purju jäämise eest. Sellepärast joodi ametüstist klaaside seest, et vein pähe ei hakkaks.

Ametüst on elegantne ja moderne. Ametüsti näol on tegu kvartsi sordiga, mis sisaldab rauda, sealt ka tema lillakas värvus. Ametüst võib parandada naha ja juuste kvaliteeti ja ennetada kiilaspäisust. Ametüst kaitseb ka pettuste eest.

Paavst kannab ametüstist sõrmust.

Märts - AKVAMARIIN


Akvamariin on helesinine kivike, delikaatne ja elegantne. Ta on abikaasade vahelise truuduse sümboliks ja garanteerib õnneliku abielu. Sellepärast kingitakse tihti akvamariini kivikesega kihla- või abielusõrmus. Akvamariin inspireerib ja kaitseb armunuid.

See on meremeeste kivi, mis kaitseb neid merel. Tänu oma värvile omistatakse akvamariinile puhastav toime.

Akvamariini seostatakse hea tervise, armastuse ja hea tulevikuga. Akvamariin tõstab väljendusoskust. Ta kaitseb külmetushaiguste eest.

Akvamariin võib aidata vana armastust ellu äratada.

Aprill - TEEMANT


Teemant on aprillis sündinute vääriskivi, kõige väärtuslikum  vääriskividest, mida hoitakse suurteks sündmusteks ja suure armastuse jaoks. Teemant sümboliseerib täiuslikkust ja annab tarkust.

Teemant on igavese ja võitmatu armastuse sümbol. Teemandi nimi tuleb kreeka keelest (adamas: taltsutamatu, d'adamatos: kõigutamatu, paindumatu) tänu oma kõvadusele. Ta aitab stimuleerida julgust ja õnne.

See on ka igavese armastuse, puhtuse ja stabiilsuse sümbol.

Teemant on vääriskivide kuninganna!

Mai - ROHELINE SMARAGD


Roheline smaragd on maikuus sündinute kivi. Smaragd oli Kleopatra lemmikkivi, öeldakse, et ta tagab oma omanikule igavese nooruse ja ilu. Kleopatra ei eksinud...

Smaragd sümboliseerib truudust, head nägemist, viljakust. Smaragd taastab keha rakke ja kaitseb nii kogu tervist.

Smaragdil on ka rahustav toime , ta tugevdab armastust ja soodustab sõprussuhteid.

Juuni - PÄRL, KUUKIVI


Juunikuu sünnikivi on pärl, mida seostatakse naiselikkusega. See kivi sümboliseerib sensuaalsust ja täiuslikku ilu. Romantilist pärli seostatakse ja vooruse ja tagasihoidlikkusega.

Pärl on abielus puhtuse sümbol. Öeldakse, et pärlid loovad edukad abielud.

Juuli - RUBIIN

Rubiin on armastuse ja kire sümbol, tihti kingitakse rubiiniga
kihlasõrmus oma armastatulse. Teda seostatakse Lõvi tähemärgiga, kellel on väga tugev isiksus.

Rubiin sümboliseerib rahu ja õilsust. Need, kes teda kannavad tõmbavad ligi armastust ja häid sõpru.
Rubiin stimuleerib head energiat, tahejõudu ja julgust.

Rubiini punane värv räägib armastusest. Sellel kivil on kaitsev ja puhastav toime. Ta sümboliseerib samuti julgust.

August - PERIDOOT

Peridoot on särav kivi neile, kes tahavad midagi teistsugust. See on armastuse esimesest pilgust kivi ja noorte armunute kivi, öeldakse isegi, et Amoril on peridoodist nooled.

Peridoot hoiab eemale halva ja depressiooni. Kleopatra kandis seda kivi.

Ta sümboliseerib kaitset, eriti just reiside ajal. Talle omistatakse ka puhastavat toimet, egiptlased ravisid end selle kiviga. Usutakse ka, et peridoot hoiab eemale armuvalu ja krja silma.

September - SAFIIR

Septembrikuu kivi on safiir. Safiir sobib nii meestele, kui naistele tänu oma klassikalisele ja igavesele
elegantsile. Legendi järgi tagab safiir oma kandjale tarkust.

Safiir tõstab tugevust, väärikust, lojaalsust ja tarkust. Tema kandjatel on tugev usk ja suured ideed. Oma valguse vibratsioonidega loob safiir taastavat jõudu, mis aitab kaasa naha, juuste ja küünte uuenemisele.

Safiiri seostatakse truudusega. Sellepärast ehib safiir tihti sõrmuseid. Ta on ka puhtuse ja surematuse sümboliks.

Oktoober - OPAAL, TURMALIIN


Oktoobrikuu kivi on turmaliin, heleroosa kivi, mida armastavad kõik pastellvärvi armastajad. Turmaliin on südame- ja loomingukivi, ta leevendab emotsioone ja kaitseb murelikke südameid.

Opaal sümboliseerib süütust, loomingulisust ja lootust. Tema kandjad tunnevad end kaitstuna halbade kavatsuste eest. Opaalil on rahustav toime. Ta stimuleerib mõtlemist ja annab parema une.

Opaal on ka õnnekivi.

November - TSITRIIN, KOLLANE TOPAAS


Novembrikuu kivi on kuldkollane kivi tsitriin, mis on ideaalne elurõõmsatele inimestele, kes tahavad kanda midagi sooja. Tsitriin sümboliseerib elurõõmu ja onnagu väike päike igas talvises päevas.

Tsitriini kasutatakse juba sajandeid, et soodustada vaimu tugevust ja kaitsta vaimset tervist. Kaupmehed armastasid eriti seda kivi. See on ideaalne kivi nendele, kes reisivad uute horisontide suunas.

Tsitriin on tuntud oma positiivse energia poolest, mis aitab edu saavutada nii äris kui ka eraelus.

Tsitriin sümboliseerib jõukust ja kuulsust. Ta on rõõmu allikas ja soodustab keskendumisvõimet.

Detsember - TÜRKIIS, SININE TOPAAS, TANSANIIT


Tansaniit on eriline kivi millel on samaaegselt sinised ja lillad helgid. See kivi on eriti hinnas armunute juures.

Türkiis on detsembrikuu sinine ja värske kivi, mis esindab õnnelikku elu ja head õnne. Ta on ideaalne hoidmaks õnnetust emal. Ta soodustab seedimist, vereringet ja mürkainete väljutamist.

Topaasi peetakse pühaks kiviks, sest ta on üks kaheteistkümnest kivist, mis aitasid ehitada Jeruusalemma. Ta sümboliseerib lojaalsust. Topaasi kinkimine garanteerib igavese sõpruse. Ta toob oma kandjale ka meelerahu.


Kommentaare ei ole