Recent Comments

Viimati lisatud

10. nädal

Nädal 10.


Teie loode meenutab täielikult pisikest inimest. Beebit ei kutsuta enam embrüoks, vaid temast on saanud loode. Lapsel on moodustunud randmed, pahkluud, sõrmed, varbad, tal on tekkinud enamik liigeseid ning ta liigutab end aina rohkem, ehkki teie seda ei tunne.
Loote suus hakkavad moodustuma esimesed hambad, mida reaalselt saate näha umbes pool aastat peale beebi sündi.
Loote süda on peaaegu täielikult välja arenenud, suure arengu on läbi teinud ka aju. Aju kasvu tõttu on loote pea endiselt proportsioonidelt kehast suurem. Beebi aju loob sel nädalal igal minutil imelised 25 000 uut neuronit.
Teie lapse närvisüsteem on tööle hakanud. Lapse peopesad muutuvad puutetundlikuks ning ta hakkab kätega oma nägu kompima.
Kui teie laps on poiss, hakkab ta keha tootma olulist meessuguhormooni – testosterooni. Nii poiste kui tüdrukute neerud hakkavad tootma uriini.
Teie loode kaalub umbes 4 grammi.

Kas teadsid: Hüpotalamus on kõige tähtsam organismi sisekeskkonda reguleeriv ajupiirkond, mis muuhulgas mõjutab termoregulatsiooni, nälja ja janu regulatsiooni, mehe ja naise suguelundite arengu ja funktsiooni regulatsiooni jms.. Hüpotalamuse talitus on üsasiseselt esialgu rütmiline, kuid testosterooni tekkimisega poisslaste hüpotalamuse rütm lõpeb ja hakkavad arenema mehe suguorganid. See mõjutab looteeas ka munandite laskumist munandikotti. Testosterooni eritus langeb looteea lõpus, kuid 2.-3. elukuul on taas intensiivne. Tütarlastel jääbki hüpotalamuse rütmilisus püsivaks, mis avaldub hiljem menstruatsioonitsüklina.

Ema: Hormonaalsetest muutustest tulenevalt võite olla närvilisem ja ärrituda kergelt asjade pärast, mis muidu teile korda ei pruugiks minna. Täiesti tavaline on ka, et tunnete tihemini meeleliigutust ning lasete kergemini pisaratel voolata.
Hommikused iiveldused ja oksendamised võivad nüüd laieneda kogu päevale. Emakas on apelsinisuurune. Rinnad valmistuvad imetamiseks, muutudes raskemateks ning neil võivad nähtavale tulla veresooned.


Raseduskalendri esilehele

 25.nädal 
 32.nädal 
 33.nädal 
 34.nädal 
 36.nädal 
 37.nädal 
 38.nädal 


Kommentaare ei ole