Recent Comments

Viimati lisatud

2. nädal

Nädal 2.

Selle nädala lõpus algab ovulatsiooniaeg. Ovulatsiooni kindlaksmääramiseks võid sa kasutada apteegis müügil olevaid ovulatisooniteste või siis  mõõta basaaltemperatuuri.

Basaaltemperatuuri mõõtmine ja ülesmärkimine laseb Sul aidata su keha tundma õppida ning tundma ära ovulatsiooni. Basaaltemperatuuri võid mõõta suust, tupest või pärasoolest ning seda on lihtne teha:  igal hommikul enne tõusmist ja enne igasuguse aktiivse tegevuse alustamist ning alati samal kellaajal mõõtke oma temperatuuri selleks otstarbeks mõeldud termomeetriga.

Basaaltemperatuur on kõikuv tsükli jooksul olenevalt tsüklifaasist. Esimesel tsüklifaasil ehk siis kahel esimesel nädalal püsib temperatuur madalana jäädes keskmiselt 36,1-36,6°C vahele enne ovulatsiooni ja 37°-37,4° peale ovulatsiooni toimumist püsides sellisena kuni järgmise menstruatsiooni alguseni. Ent see vôib isikuti varieeruda või erineda tsüklite jooksul. Temperatuuritõus järgneb 48 tunnil peale ovulatsiooni. Basaaltemperatuur püsib madalana kogu follikulaarfaasi (selles faasis toimub munaraku küpsemine) ning kehas suureneb naissuguhormooni östrogeeni tootmine. Kui munarakk ovulatsiooni ajal munasarjast vabaneb, eraldab ta progesterooni, mis toob kaasa temperatuuri tõusu.

Ovulatsiooni ajal vabaneb munasarjast küps munarakk. Munarakk on eluvõimeline kõigest 12-48 tundi, seda loetakse kõige viljakamaks tsükliajaks.


Kui selle aja jooksul viljastamist ei toimu, eritub munarakk koos emaka limaskestaga järgneva menstruatsiooni ajal.


Raseduskalendri esilehele

 25.nädal 
 32.nädal 
 33.nädal 
 34.nädal 
 36.nädal 
 37.nädal 
 38.nädal 

Kommentaare ei ole