Recent Comments

Viimati lisatud

20. nädal

Nädal 20.

Palju õnne, pool teie rasedusteest on läbitud!
Loote ligutused on muutunud jõulisemaks ning nüüd peaksid neid tundma hakkama ka esimest korda rasedad naised.
Teie lapsel võib olla juba väljakujunnud päevaplaan, mis peale sündimist üsna sarnaseks jääb. Paljudel beebidel on koguni lemmik magamisasend välja kujunenud.
Loote süda lööb üsna kiiresti: umbes 120-160 korda minutis.
Tütarlapse munasarjades on paar miljonit munarakku, mis sünnihetkeks on kahanenud miljonini.
Laps on ligikaudu 20 cm. pikk.

Ema: Emakas on muutunud kolm korda suuremaks.
Teil võib esineda suurenenud tupevoolus. Vältige kitsaid riideid, mis võivad soodustada infektsioonide teket.
Järjest kindlamalt on võimalik ultrahelis lapse sugu teada saada. Iseasi, kui teie laps on “häbelik” ning on emakas sellise nurga all, et tema suguelundid pole nähtavad.
Sinu emaka ülaosa on samal tasemel su nabaga.Rasedustriip vaagnast nabani võib tumeneda, nagu ka rinnanibud ja nende ümbrus.

Võite mõtlema hakata sünnitusplaani koostamisele. Ehkki te ei saa kindel olla, et sel päeval miski plaanipäraselt läheb, on hea, kui olete enda jaoks olulised küsimused läbi mõelnud ning teie lähedased (tugiisik sünnitusel) ja võimalusel ämmaemand teaksid teie eelistusi. Sünnitusplaani kirjutage, kes võiks olla teie tugiisik(ud) sünnituse juures, kas ja milliseid valuvaigisteid olete nõus kasutama. Mõelge, kas soovite sünnituse ajal liikuda või teha seda pigem voodis lamades. Kuidas te suhtute sünnituse stimuleerimisse, lahkliha lõikesse ning millised oleksid teie soovid erakorralise keisrilõike korral. Mida rohkem küsimusi te enda jaoks lahti mõtlete, seda kindlamini astute lähemale sellele tähtsale päevale.Raseduskalendri esilehele

 
 25.nädal 
 32.nädal 
 33.nädal 
 34.nädal 
 36.nädal 
 37.nädal 
 38.nädal 

Kommentaare ei ole