Recent Comments

Viimati lisatud

21. nädal

Nädal 21.

Laps näeb välja nagu miniversioon sellest, kes ta on sündides. Kõik tema näo põhijooned on formuleerunud ja juuksed kasvavad ta peas. Beebi imeb oma pöialt või iseg kätt.
Beebi süda on kasvanud tugevamaks ning südamelöögidki tugevnevad. Neid võib nüüd kuulda hea stetoskoobiga. Palu lapse südametööd kuulda järgmisel arstivisiidil, ehkki ilmselt pakutakse seda sulle niikuinii. Lapse silmalaud on arenenud. Jalad on kasvanud lõplikku proportsiooni.
Võite imestusega märgata, et teie beebi on aktiivsem just õhtuti, siis, kui teie soovite hoopis magada.
Kui teie laps on tüdruk, jätkab vagiina arengut kuni sünnini.

Ema: Teie naba võib hakata väljapoole punnitama. Ilmselt vajad sa ka juba rasedatele mõeldud rõivaid.
Teil võib esineda nn. rasedusaneemia ning võite vajada lisarauda preparatide näol. Raseduse ajal suureneb vererakkude hulk, ent kuna plasma hulk suureneb veelgi rohkem, siis vere hemoglobinitase alaneb.
Peopesad (vahel ka jalatallad) võivad hakata punetama ning sügelema. Põhjustajaks on juba tuntud kõrgenenud östrogeeni tase. Sügeluse leevendamiseks võite kasutada niisutavaid kreeme, kuid kui see muutub talumatuks, pöörduge oma arsti poole, sest see võib olla sapipeetuse sümptom.

Nüüd on aega alustada perekooli külastamisega. Parema enesetunde jaoks soovitame külastada ka rasedatele mõeldud treeninguid.

Raseduskalendri esilehele


 25.nädal 
 32.nädal 
 33.nädal 
 34.nädal 
 36.nädal 
 37.nädal 
 38.nädal 

 

Kommentaare ei ole