Recent Comments

Viimati lisatud

3. nädal

Nädal 3.

Kuigi sa seda ilmselt veel ise ei tunne, oled Sa rase - Sinu sees kasvab ja areneb uus inimene.

Umbes 30 tundi peale viljastumist jaguneb munarakk kaheks rakuks, seejärel neljaks, siis kaheksaks ja nii edasi kogu munajuhas emaka poole liikumise aja.

 Jõudes emakasse on viljastatud munarakk jagunenud rakkude pallikeseks mida kutsutakse embrüoks.  Emakas kinnitub embrüo kohevasse limaskesta ja hakkab ühinema ema veresoontega. Munasarja, kohale kust vabanes munarakk, tekib kollakeha, mis toodab progesterooni ja östrogeeni. Neid hormoone toodab keha kontrollimaks emakat, et see embrüot välja ei tõukaks. Selle nädala alguses toimub viljastumine, kuid nädala  lõpuks on „beebi“ juba umbes 0.150mm pikk. Ehk siis umbes sama suur, kui punkt siin lause lõpus.

Sinu lapse sugu on juba kromosoomide poolt kindlaks määratud, rakud jagunevad hoogsalt.

Raseduse ajal Su südametöö kiireneb ja vererõhk langeb. Arvesta sellega treeningutel. Tavapäraste harjutustega võid jätkata, kuid väldi ülekoormust. Kui sa ei tee trenni, on just nüüd hea aeg tervislike eluviiside omandamiseks. Näiteks on kõigile jõukohased mõnusad jalutuskäigud värskes õhus. Toitu tervislikult. Vitamiinid on vajalikud nii Sulle kui beebile. Kindlasti ära unusta tarbida foolhapet (mida Sa ideaalis kasutad juba enne, kui rasedaks jääd).

Kas teadsid,et? *Lapse soo määravad spermas olevad kromosoomid. Kui munarakku viljastanud sperma kandis endas X kromosoomi, tuleb tütar ja kui Y kromosoomi, siis poeg.

    Raseduskalendri esilehele

 25.nädal 
 32.nädal 
 33.nädal 
 34.nädal 
 36.nädal 
 37.nädal 
 38.nädal 

Kommentaare ei ole