Recent Comments

Viimati lisatud

Emotsionaalne valu

Emotsionaalne valu tekib tihti mõne läbielatud trauma tagajärjel, mille tulemusena inimene end teistest eraldab ehitades endale ümber nähtamatud müürid ja kaotades täielikult eneseusu.


Kas ka sina kannatad emotsionaalse valu all? 

1. Sa kahtled kõiges.

Sul on rohkem kurbi, kui häid mõtteid. Sa näed elu mustana. Sa kahtled kõiges ja kõigis. Sa usud, et sa ei huvita mitte kedagi. Sa ei taha kellegi aega raisata. Sa oled nii palju haiget saanud minevikus ja sa ei usu enam inimestesse. Kahjuks umbusaldad sa ka neid, kes tegelikult sinu usaldust kuritarvitanud pole ja sinu vastu head on.

2. Sa oled pessimist

Sinu jaoks on klaas alati pooleldi tühi, mitte täis. Sa oled umbusklik ja pöörad liiga palju tähelepanu teise inimese vigadele, enda vigadest aga oled sa õppinud mööda vaatama. Su emotsionaalne haav on nii sügav, et sa näed isegi oma sõprade halbu külgi ja usud, et kõik inimesed on egoistid. Halvad kogemused ja läbielamised on muutnud sind tundlikuks ja sa rikud ise oma suhteid. Hirm juhib sind ja sa hülgad ka need inimesed, kes sinust hoolivad.

3. Sa oled leppinud kurbusega, mida sa tunned

Sul on tunne, nagu ei olekski sa väärt olla õnnelik. Ja sa karistad iseennast oma kurbade mõtetega, sisendades endale ikka ja jälle alateadvuslikult, et kogu oma elu pead sa võitlema. Ja et sa ei vääri mitte kedagi. Tegelikult on see su mugavusstsoon, kust sa enam ei oska välja tulla.

4. Sa ei usu armastusse

Tegelikult usud sa ka teisi õnnelikke inimesi vaadates, et küll kord ka nende õnnelik aeg läbi saab nagu kõik siin maailmas. Sa oled leppinud sellega, et tõelist armastust pole olemas. Ja nagunii lähevad kõik varem või hiljem lahku. Sa ei usu ka komplimentidesse, mis sulle tehakse.

5. Sa hoiad oma saladusi iseendale

Sa oled liiga palju kannatanud teisi inimesi usaldades. Nüüd sa parem vaikid ja hoiad endale kõik oma valu, mis su südamele haiget teeb. Sa oled kibestunud ja kaotanud lootuse. Kommentaare ei ole