Recent Comments

Viimati lisatud

Range ema käe all kasvanud lastest saavad eluga rahulolevamad täiskavanud

See artikkel ei käsitle ainult täiskasvanud inimese ametialast edu, vaid pöörab tähelepanu ka tema psühholoogilisele tasakaalule ja õnnele.

Millised olid sinu vanemad? Kas nad lasid sul kõike teha, mida sa tahtsid või olid nad nõudlikud ja ranged sinu arust?

Kas nad käskisid sul süstemaatiliselt oma tuba koristada, teha koduseid töid ja keskenduda tõsiselt oma tulevikule?

Paljud inimesed on kasvanud range ema käe all ja tundnud ebaõiglust olles kohustatud tegema rohkem, kui teised lapsed. Ometi näitab statistika, et just sellistest peredest pärit lastel, kes on kasvanud väga range ja nõudliku ema käe all, on tulevikus palju lihtsam hakkama saada. Neist kasvavad töökad ja kohusetundlikud inimesed, kelle jaoks edu saavutamine on lihtne ja nõuab ainult pingutust.

Essex'i ülikooli professor Ericka Rascon-Ramirez tegi läbi uuringu, mis tõestas, et rangete emade lastest kasvavad edukad täiskasvanud. Uuringu järgi selgus, et väga paljud elus väga kõrgele kohale jõudnud inimesed on kasvanud just nõudliku ema käe all. Sellistel emadel on tavaliselt kõrged ootused ja lootused oma laste suhtes. Ja üldjuhul on nii, et kõrgete ootustega ema lapsed on enesekindlamad.

Rangete vanemate käe all kasvanud lastel on suurem võimalus lõpetada kõrgkool ja leida hea töökoht. Sellistest peredest pärit täiskasvanud saavutavad palju kergemini edu. Sest ühel või teisel moel mõjutavad vanemate nõuanded laste otsuseid.

Sageli tekitas selline rangus lastes trotsi ent ometi tuli see neile hilisemas elus kasuks.

Mida sina sellest arvad? Kas kinnitad või lükkad ümber?


3 kommentaari:

  1. Vastused
    1. Tööalaselt jah, aga hingesoojuse ja lähedusega on selliste lastel täiskasvanuna probleeme.

      Kustuta
  2. Ei vasta tõele. Minust sai pidev psühhiaatria patsient. Jah mingis mõttes tegi tugevaks ja enda eest seisma õpetas kuid muu jäi kängu ja pingetaluvus null. Kaitseasendis koguaeg. Nüüd 33

    VastaKustuta